Crysis 3™

Crysis 3™

Hikaye

Yıkık gökdelenler

2047 yılında, yani önceki oyunda yaşanan olaylardan neredeyse 25 yıl sonra başlayan Crysis 3"te ABD askeri Prophet, savaşın yıktığı New York City"ye döndüğünde şehrin kendi kaderine terk edildiğini görüyor.

İnsanlığın uzaylı Ceph"e karşı on yıllar boyunca sürdürdüğü savaşın sonucunda metropoldeki insan nüfusu yok oluyor ve gizemli C.E.L.L. şirketi, şehrin etrafına devasa bir nanokubbe inşa ederek uzaylıların istila ettiği bu şehri karantinaya almayı deniyor. Dış dünyayla bağlantısı kesilen terk edilmiş sokaklar ve meydanlar harabeye dönerken, doğa bu toprakları yeniden ele geçirmeye başlıyor.

Eski meslektaşı Psycho"nun önderliğindeki bir direniş gücü tarafından C.E.L.L. hapishanesinden kurtartılan Prophet, kısa süre içinde kendini yıkık binalar, kullanılmayan tren yolları ve gür, ancak ölümcül yağmur ormanlarının oluşturduğu bir orman kentte yapayalnız buluyor. Su altında kalan caddelerde nehirler akıyor, gökdelenlerin gölgesinde doğal hayat serpiliyor ve Ceph istilasının ölümcül kalıntıları her yerde kol geziyor. Ancak Prophet"in düşmanları bunlardan ibaret değil: C.E.L.L. ajanları kaçak mahkumun peşine düşüyor, üstelik Prophet"i ölü ya da diri yakalamak için ne gerekiyorsa yapmaya hazırlar.

En başından itibaren aksiyon dolu olan Crysis 3; karanlık sırlar, küresel komplolar ve dudak uçuklatan sürprizlerle dolu heyecan verici bir macera. Tek başına hareket etmek zorunda kalan ve elinin altında zekasıyla harika silahlarından başka hiçbir şey olmayan Prophet, daha büyük bir düşman Dünya"yı ve üzerindeki her şeyi yok etmeden C.E.L.L.i ifşa edebilecek ve dünyayı ele geçirme planlarına son verebilecek tek kişi.

Sunum

Şehirli züppe

Crysis 3"ün geniş, canlı ve görkemli dünyası keşfedilmeyi bekliyor. Açılış ekranından itibaren her öğe destansı bir şekilde ve gişe rekortmeni filmleri aratmayan zengin, canlı ayrıntılarla hayata geçiriliyor.

Müzikler insanı kıskıvrak yakalarken, ses efektleri ve üst düzey seslendirmeler etkileyici duyusal deneyimin gücüne güç katıyor. Bir an acı ve öfke çığlıklarının sardığı bir müfreze dolusu kötü adamın arasından geçerken, bir sonraki an ekrandaki en küçük hareketin bile sizi koltuğunuzdan zıplatacağı kadar sık olan bir ormanda yavaşça ilerliyorsunuz.

Yüksek prodüksiyon değerleri yüzeydeki aksiyonla sınırlı kalmıyor; çok çeşitli özelleştirilebilir silah seçenekleri ve toplanabilir öğelere sezgisel menü sisteminden erişebiliyorsunuz. Sanatsal biçimde birleştirilen seçenekler ve aksiyon, inanılmaz derecede akıcı ve özelliklerle dolu bir deneyim sunarak bir sonraki hedefiniz için çıktığınız avın kesinlikle kesintiye uğramamasını sağlıyor.

Oynanış

Casus bombacı

Çılgın first-person aksiyon deneyimini gizlilik gerektiren stratejik saldırılarla birleştiren Crysis 3, güçlü bir atmosfere sahip. Tekinsiz yağmur ormanında gizlice ilerlerken hissettiğiniz korkudan C.E.L.L. askerleri tarafından fark edildiğinizde yaşadığınız paniğe kadar her anda oyun gerilim seviyesini en üst düzeyde tutmayı başarıyor.

Neyse ki Prophet bu ölümcül ortamda hayatta kalmak ve karşısına çıkan her düşmanı yok etmek için ihtiyacı olan her şeye sahip. Fiziksel gücünü artıran, reflekslerini iyileştiren ve çevikliğini geliştiren bir nanosuit giyen eğitimli katil, yüksek teknoloji ürünü dış iskeletini kullanarak geçici olarak görünmez olabiliyor veya düşman saldırılarından etkilenmiyor. Böylece oyun tarzınızı duruma göre kolayca değiştirebiliyorsunuz, bu da oyunun şiddetli çarpışmalardan keskin nişancı saldırılarına sorunsuzca geçmesini sağlıyor.

Gür ormanda ve çürüyen şehir sokaklarında ilerledikçe, hem uzaylı hem de insan düşmanlarla karşılaşacaksınız. Öldürdüklerinizin silahlarını alabilir ve bu silahların çoğunu farklı durumlara uygun şekilde hemen özelleştirebilirsiniz. Kullanabileceğiniz silah seçenekleri arasında, patlayıcı ve fütüristik silahlarınıza alternatif teşkil eden bir av yayı bulunuyor. Hangi silahı seçerseniz seçin, unutmamanız gereken bir şey var: Gözünüzü açık tutup dikkatli olmazsanız silahı kullanacak kadar uzun yaşamayabilirsiniz...